(044) 387 44 04
fms.kiyv@gmail.com

Новини

WorldSBK: українець Микита Калінін виборов подіум чемпіонату світу!

З першого старту чемпіонату світу Супербайк українець Микита Калінін змагався за подіум світової першості. Всі чекали, коли його швидкість принесе йому перший результат, і довго чекати не довелося. 14 травня на Гран-прі Італії український мотогонщик Микита Калінін завоював третє місце.

Це не перший подіум українців у Світовому Супербайку: піонером став Ілля Михальчик, який був у топ-3 європейського кубку European Supersport Cup . Однак подіум Калініна має дещо інший відтінок, хоча б тому, що він виступає в класі World Supersport 300, що носить статус чемпіонату світу. Це дебютний сезон одесита на мотоциклі, на якому він ще ніколи не виступав до цього року, на треку, який називають одним з найскладніших у календарі Супербайку.

Для вивчення траси Імола у Калініна було трохи більше години за весь вікенд в Італії. У день гонки на треку була виснажлива спека, яка ускладнювала і без того нелегке завдання для українця. З самого старту Микита Калінін посів місце у групі лідерів і до завершення гонки не покидав топ-10. Під картатий прапор одесит приїхав четвертим за іспанцем, але на останньому колі Санчес, який боровся за спиною Калініна за топ-5, був змушений зрізати поворот і завдяки цьому виявився попереду Калініна. Таким чином, Санчес отримав пеналізацію, а Микита Калінін зайняв заслужене місце на подіумі!

Микита Калінін #22: «Цей подіум – наша спільна перемога: моєї італійської команди MotoXracing, моєї сім’ї, яка мене підтримує весь цей час, друзів і партнерів: Battley Cycles, Garbaruk Components, RSV Україна і команди M29. Ще в Ассені я міг опинитися в топ-3, хотів показати високий результат, але впав.

Цього разу я не робив ставку на подіум. Я вирішив дивитися, як піде гонка. Для мене це був непростий вікенд: новий трек зі складними зв’язками поворотів і дуже спекотна погода у порівнянні із Україною. Під кінець гонки я втомився і намагався залишатися максимально зосередженим. Можливо, що спека зіграла і проти моїх суперників, на останніх колах вони почали припускатися помилок. Я зміг перетнути фінішну пряму четвертим, але Дирекція чемпіонату відразу ж переглянула результати. Санчес, який фінішував попереду мене, був пеналізірован через те, що зрізав за межами трека.

Я дуже радий, що опинився третім у такій непростій гонці. Подіум додає впевненості перед наступним стартом Чемпіонату світу в Британії, де я буду виступати вперше. А поки я зі своєю командою M29 їду на Чемпіонат України. Дякую всім за підтримку і до зустрічі у Полтаві!»

28 травня відбудеться черговий етап чемпіонату світу на треку Донінгтон. А до цього українські вболівальники зможуть зустрітися з Микитою Калініним 20-21 травня на першому етапі національного чемпіонату з кільцевих мотоперегонів у Полтаві.

Автор: Альона Деменська,