(044) 387 44 04
fms.kiyv@gmail.com

Новини

Реванш Макухи у гонці «Аматорів» – «шестисотка» швидше «літра»

Учасники класів «Аматор-600» та «Аматор-1000» довели, що боротьба гонщиків-початківців була не менш жорсткою і захопливою, ніж у старших класах.

Спостерігаючи за гонкою було важко уявити, що серед тих, хто ганяється на трасі у цьому заїзді, більшість лише нещодавно вирішили спробувати себе у мотоперегонах, а для деяких це взагалі перша або друга справжня гонка у житті.

Серед п’ятнадцяти гонщиків, що виїхали на стартову решітку, було дев’ятеро учасників класу «Аматор-600» та шість учасників класу «Аматор-1000». Якщо у першому класі змагаються лише «шестисотки», то серед мотоциклів другого класу є байки як із двигунами 750 куб см, так і найпотужніші байки з двигуном 1199 куб.см.

Із 14-ма хлопцями вирішила поборотися і чинна чемпіонка класу «Леді» Дар’я Разумова, і вона виявилась швидшою за деяких гонщиків чоловічої.

Вдруге цього сезону володарем поула став Максим Макуха (Honda CBR600RR). У Полтаві йому не пощастило – він затримався на старті, через що починав гонку з піт-лейну, зазнав аварії на першому колі і зійшов. Другий етап став для нього реваншом – він виклався на сто відсотків і довів свою конкурентоспроможність.

Боротьба у топ-3 була запеклою, і переможець визначився на останніх метрах перед фінішем. Зі старту Макуха втратив кілька позицій і після першого колі був третім позаду Олександра Георгіца (Kawasaki Ninja ZX6R) та Сергія Рашко (Yamaha YZF-R1), які починали гонку третім та другим відповідно. Протягом 12-ти кіл було кілька обмінів позиціями, багато маневрів і контактної боротьби.

За чотири кола до кінця Макуха очолив гонку і їхав попереду протягом двох кіл, але на передостанньому колі поступився потужнішому байку Рашко. Фінішну лінію вони перетнули майже одночасно, але Макуха виявився швидшим, хоча і з перевагою у менш ніж дві десятих секунди він став переможцем гонки в абсолюті та у своєму класі «Аматор-600». Рашко же став найкращим у класі «Аматор-1000».

Георгіца відстав від пари лідерів за кілька кіл до фінішу, завершив гонку третім на дві секунди пізніше переможця і став третім в абсолюті та другим у своєму класі.

Четвертим від старту до фінішу проїхав Олександр Бобер (Kawasaki Ninja ZX6R). Від лідерів його відділяли кілька секунд, але він не поступився решті суперників позаду і виборов бронзу у класі «Аматор-600».

Останнім у топ-5 фінішував Роман Янчик (BMW S1000RR), який також проїхав майже усю гонку п’ятим.

Старт з останнього 15-го місця через те, що дівчина не брала участі у кваліфікації у суботу, не завадив Разумовой (Suzuki GSX-R 750) дістатися фінішу шостою. Вона обігнала дев’ятьох хлопців і здобула бронзу у класі «Аматор-1000».

На секунду пізніше фінішували Владислав Демкович (Yamaha YZF-R1) та Данііл Вишемірський (Triumph Daytona 675), які стали сьомим і восьмим відповідно. Демкович був сьомим протягом шести кіл, на сьомому покращився до шостої, але на останніх колах поступився Розумовій і завершив гонку сьомим. Вишемірський фінішував восьмим – йому вдалося дістатися цієї позиції лише за пару кіл до кінця дистанції.

Дев’ятим гонку завершив Олександр Полюхович (Ducati 1199s). Останнє місце у топ-10 посів Іван Попов (Honda CBR1000RR).

За підсумками двох етапів у класі «Амтор-1000» лідирує Полюхович Олександр із 13-ма очками. Лише одне очко йому поступається Сергій Рашко. З 11-ма очками третю позицію посідає Іван Попов.

Клас «Аматор-600» із 20-ма очками очолює Олександр Бобер. Друге місце з 16-ма очками посідає Данііл Вишемірський. На одне очко менше має Олександр Георгіца на третьому місці.

Автор: Марія Галата